רבנים, חיבור לדת בחתונה

כאשר בוחרים בין רבנים, מי יהיה זה שיעביר את טקס הנישואין שלכם, ישנם מספר פרמטרים שעליכם לבחון ברבנים האפשריים. קודם כל, בחרו בין הרבנים ברב שאין לו עוד אירוע חתונה אירועי חינה באותו יום, בכדי שהחתונה שלכם תהיה מושלמת ולא ייווצר מצב שבו הרב מחתן אתכם כאשר רוב האורחים טרם הגיעו, הרי הזמנתם אותם כדי שיהיו חלק מהרגע הזה. בנוסף לזה, חשוב לברר עם הרבנים מתי הם מתכננים להגיע לחתונה, ולבחור ברב שנראה אמין, כזה שלא יאחר ויגיע לטקס בזמן ולא יעכב או יקדים יתר על המידה, במקרה של רבנים עם שני אירועים באותו יום, את הטקס. פרט לדברים הכלליים הללו, שרוב הזוגות לומדים מניסיונם של אחרים בהקשר של רבנים, תשוחחו עם הרבנים השונים לפני החתונה ותבדקו שאתם והם אכן מסונכרנים מבחינת הדרישות והרצונות מטקס החתונה, כאשר אתם יכולים לבקש מהרבנים לפרט או לצמצם את דבריהם בזמן הטקס, כל עוד הדברים הבסיסיים נאמרים.
 
רבנים רבים יבקשו להיפגש אתכם לפני מועד החתונה לפגישה אחת או יותר שבה תדונו בנושא נישואין, ובית יהודי בנוסף לעוד הסברים רבים שהרבנים השונים חושבים שחשוב להגיד. הרבנים רואים עצמם כמחנכים והאמת, היות ואותם רבנים שאנחנו פוגשים בחתונות שלנו, הם, אצל חלקנו, הקשר הכי קרוב שלנו, החילונים, לדת, הם כנראה צודקים שיש מקום להשחיל אלמנטים מהחינוך הדתי שלהם כרבנים, לתודעה שלנו. סביר להניח שדבריהם של אותם רבנים, אם אינם תואמים את האמונות שלכם, לא ישפיעו או יפריעו, רק יגזלו מעט זמן, אבל לשם כבוד, וגם בגלל האפשרות שאולי באמת תחכימו ותלמדו דבר מה מאותם רבנים,] שווה להיות קשובים ולנסות, בסבלנות, להבין את תפיסת העולם של אותם רבנים ולהוציא מתוך הפגישות איתם את המרב.
 
הרבה אנשים מקטרים על המפגשים הללו, אבל, אם תנסו להסתכל על הכל מנקודת מבט חיובית, במקרה הכי גרוע, כמה שעות מחייכם בוזבזו בהקשה לרבנים מבוגרים, במקרה הטוב, יהיה לכם על מה לצחוק עם החברים, ובמקרה הכי טוב, או תחכימו.
 
החתונה שלכם היא היום החשוב ביותר בחייכם וככזו, היא צריכה להכיל רק אלמנטים שאתם רוצים שהיא תכיל. רובנו החילונים, על אף הנתק שלנו מהדת, דווקא מעדיפים חתונות שינוהלו על ידי רבנים, כפי שנהוג במסורת היהודית. ולכן מוצאים עצמנו, לעיתים בפעם הראשונה בחיינו, בהתנגשות חזיתית עם עולם הדת, דרך הרבנים. המפגש הבין תרבותי הזה הוא מאוד מעניין ואולי אף נלמד ממנו, מאותם רבנים, דבר מה חדש על עצמנו או על העולם ונוכל להתחיל את החיים החדשים שלנו, כזוג, עם הבנות חדשות, שנבעו מהחיבור המחודש, גם אם מדובר בחיבור קצר בחתונה, עם הדת, דרך הרבנים.
 

פורטל אירועים וחתונות  אולמות אירועים  בר מצווה  בת מצווה  גני אירועים  חינה  חתונה  קייטרינג לאירועים  גני אירועים במרכז  אולמות אירועים בפתח תקווה  מתחתנים  רבנים לחופה

לה פלומה אירועים  קאסה דל סול  קייטרינג כשר